6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  Спринтерот Тајсон Геј ќе се натпреварува во боб

  Американскиот спринтер Тајсон Геј, ќе стане уште една атлетска ѕвезда кој ќе се испроба во боб, откако го пријави своето учество на националното првенство, кое ќе се одржи оваа недела. Шампионатот ќе започне во среда, во Калгари.

  tajson_gej_bob

  Тајсон Геј е помалку контроверзен атлетичар, има три учества на Олимписките игри, но поради допинг му се одземени сребрените медали на 100 метри и на 4×100 метри на ОИ во Лондон во 2012 година.

  На последната олимпијада во Рио, Геј, беше член на штафетата која го освои бронзениот медал, но тој резултат кој го остварија Американците подоцна беше поништен, бидејќи токму Геј лошо ја извршил својата измена.

  Еден од оние атлетичари кои во Рио де Жанеиро остана без медал е и Рајан Бејли, кој исто така ќе се испроба во боб.

  „Сѐ уште не можам да ја прежалам бронзата од Рио“, рекол Бејли, кој во својот прв настап во боб ги воодушевил стручњаците.

  Во светот на спортот не е изненадување спринтерите на атлетиските патеки да се испробаат и во еден зимски спорт каков што е бобот.

  Меѓу оние кои успешно се префрлиле од еден во друг спорт се Лорин Вилијамс, која е една од ретките која освоила медали и на летни и на зимски ОИ, потоа Лоло Џонс чија дисциплина е 100 метри со пречки и освојувачка на два златни медали во Рио, потоа поранешните спринтери Едвин Мозес, Вили Девенпорт и Реналдо Нехемија.

  Latest Posts

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.