6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Спијам со свекорот – Обајцата знаеме дека не треба, но не можеме да престанеме… сопругот за малку ќе не фатеше

  Деидре Сандерс, која им дава совети на читателите на порталот „The Sun“, била контактирана од жена со интимна исповед, а ние ви ја пренесуваме во целост:

  Имам необичен однос со свекорот. Обајцата знаеме дека не треба, но и двајцата уживаме во тоа.

  Имам 34 години, а мојот сопруг е 36 години. Во брак сме веќе пет години, но деновиве не е исто. Требаше да основаме семејство до сега, но тоа не се случи. Тој не е толку љубезен и грижлив како порано, дури ни во кревет.

  Мојата свекор живее со нас затоа што има депресија и вознемиреност. Тој има проблеми со бракот и не праша дали може да остане со нас заради карантинот. Тој има 62 години и изгледа убаво за тие години.

  Мојот сопруг работи во прехранбената индустрија и оди на долги смени, така што јас и неговиот татко бевме дома разговаравме за нашите проблеми во врската.

  Се чувствувам многу блиска со него и еден ден тој одеднаш ми рече дека е за вљубен во мене. Бев изненадена. Знаев дека ме сака, но тој никогаш не ми кажуваше како тој навистина се чувствува.

  Почнавме да разменуваме нежности и тоа не натера да имаме односи. Тој е неверојатен љубовник, многу внимателен, а беше најдобриот што го имав. Сега се вљубив во него и ја продолживме врската. Знаеме дека не е во ред, но се чувствуваме убаво и многу уживаме во тоа.

  Ние сакаме да бидеме заедно, но не можеме. Знам дека мојот сопруг никогаш не би простил на никој од нас ако открие што се случува. Тој за малку ќе не фатеше еднаш кога се врати дома од работа неочекувано рано и се плашам што може да се случи ако дознае.

  Мојот свекор не се плаши. Тој рече дека дури и ако син му дознае, не му е грижа што ќе се случи. Тој само сака да биде со мене и да има дете со мене.

  Деидре се реши да и одговори, а исто така го објави она што и го напиша:

  Во моментов сте на небо, но сето тоа може да заврши со развод и растурено семејство.

  Вашиот свекор и вие нема да бидете среќни. Можеби самата тајност додала возбуда, но каков е тој маж кој го поткопува бракот на сопствениот син? Кажете му дека е готово и ви треба простор да го вратите вашиот брак во нормала.

  Тој, или мора да си оди дома и да го организира својот брак, или да продолжи да живее со друг роднина, дури и ако тоа значи две недели самоизолација.

  Разговарајте со сопругот и поработете на проширување на семејството. Проблемот може да е и кај обајцата, но во денешно време медицината има начин како тоа да го реши.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.