6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Спектакл во Скопје: Антиќ и Фенербахче ќе го разубават 70-годишниот јубилеј на Работнички

  Кошаркарскиот клуб Работнички го најави спектаклот кој ќе се случи на 30-ти септември и кој ќе биде дел од 70-от роденден на клубот. Гостин на Работнички ќе биде шампионот на Турција и вицепрвакот на Европа, Фенербахче  ќе биде вистински празник за љубителите на спортот, особено кошарката.

  (Фото: Gol.mk)
  (Фото: Gol.mk)

  “Посебна благодарност до нашиот Перо Антиќ, без чија помош немаше да успееме да го донесеме Фенербахче на големиот јубилеј на нашиот Работнички”, рече на прес конференцијата градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски.

  Тимот од Турција, предводен од најтрофејниот тренер, Жељко Обрадовиќ, во најсилен состав ќе дојде во Скопје. Македонската публика ќе може да ужива во играта на Богдан Богдановиќ и Никола Калиниќ, кои се закитија со сребрен медал на Олимпијадата во Рио, поранешниот НБА играч Екое Удо, Јан Весели, Луиџи Датоме, Костас Слукас и останатите ѕвезди на Фенербахче.

  „Резултатот на натпреварот ќе биде во втор план. Ова ќе биде празник на кошарката. Голем настан е доаѓањето на Фенербахче” во Скопје“, рече првиот тренер, Марин Докузовски.

  Ристо Гапиќ, претседателот на УО на Работнички, посочи дека освен играчите, тренерите и целото раководство на Фенербахче, во Скопје ќе дојдат и фан-клубовите на тимот, кои ќе бидат дел од прославата.

  Одговарајќи на новинарски прашања, градоначалникот на општина Центар, која е сопственик на Работнички, најави дека во месец октомври ќе се распише меѓународен конкурс за нова сала на во Градскиот Парк.

  Главен услов за силна екипа, рече Жерновски, е стабилен буџет. Она што успеавме да го направиме е враќање на долговите. Работнички од оваа година ќе има стабилен буџет, а полека стегите попуштаат и се јавуваат заинтересирани спонзори. Она што Работнички постојано го потенцира е во тимот да има македонски играчи и како што рече Жерновски, Работнички ќе има екипа која ќе атакува годинава на титула.

  Натпреварот помеѓу Работнички и Фенербахче че се одигра на 30.септември во ВИП арената „Борис Трајковски“, а билетите по цена од 200 денари в сабота ќе бидат пуштени во продажба.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.