6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Спарси немоќни без Ленард и Паркер, ГС на +36

  Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс со убедлив триумф 136:100 поведоа со 2-0 во финалето на Западната конференција во НБА лигата, против Сан Антонио Спарс.

  Вориорси, за разлика од првиот меч во неделата, кога надоместија негатива од 25 поени, во вториот доминираа од почетокот, максимално користејќи го неиграњето на најадобриот играч на Спарси Каваи Ленард и Тони Паркер кој пред десет дена ја заврши сезоната.

  Ленард, во 27.минута од првиот меч ја обнови повредата на скочниот зглоб на левата нога, поради што го пропушти вториот меч, а од клубот не соопштија дали тој ќе биде подготвен за третиот натпревар, прв од серијата кој ќе се игра во Сан Антонио.

  Вориорс со разновиден напад го скршија противникот во првиот дел. Во првото полувреме домашните кошаркари запишаа 23 асистенции и го израмнија плејоф рекордот на Хјустон од сезоната 1996/1997.

  Стеф Кари го предводеше Голден Стејт со 29 поени (6-9 за три), по седум скокови и асистенции и три украдени топки. Кари по овој меч на вечната листа на најдобрите шутери за три поени во плеј офот, на шестото место го мина поранешниот ас на ЛА Лејкерс, Дерик Фишер.

  Покрај Кари уште петмина играчи на Голден Стејт постигнаа двоцифрен број на поени: Патрик Мекоу (18), Кевин Дурент (16), Дрејмон Грин (13 поени, 9 скокови, 6 асистенции), Шон Ливингстон (11) и Ијан Кларк (10).

  Најдобар кај Сан Антонио беше Џонатан Симонс со 22 поени (личен рекорд во плејофот), додека Летонецот Давис Бертанс за 13 минути постигна 17 поени без промашување.

  Третиот меч од финалната серија на Западот ќе се игра во ноќта помеѓу сабота и недела од 3 часот по средноевропско време.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.