6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Спанулис му донесе титула на Олимпијакос – ВИДЕО

  Кошаркарите на Олимпијакос одбранија титулата во грчкото првенство откако финалната серија против Панатинаикос ја добија со 3-1. Василис Спанулис со тројка во последната секунда му донесе победа на својот тим 82:81, по две продолженија, и во пензија го испрати својот голем пријател од спротивниот табор Димитрис Дијамантидис.

  kosarka

  Четвртиот меч одигран на теренот на Панатинаикос беше исклучително драматичен, се одиграа две продолженија, а Олимпијакос во првото од пораз го спаси Манцарис кој на 1,1 секунда погоди тројка за со која израмни на 71:71.

  Во второто продолжение Панатинаикос ја контролраше играта беше поблиску до израмнување на резултатот во серијата, но Спанулис во последната секунда погоди неверојатна тројка за конечни 82:81.

  Спанулис натпреварот го заврши со 25 поени и шест асистенции, Хантер постигна 14, а Манцарис и Папаниколау по 13 кошеви.

  Дијамантидис во својот последен меч во кариерата имаше учинок од 16 поени и по шест скокови и асистенции.

  https://youtu.be/2sg6FwjwV0s

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.