6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Со часови снимале жена како проси, а потоа се шокирале кога виделе што направила

  Новинари од CorriereTV снимале жена која просела боса со саати во центарот на Милано. Откако и завршила „смената“, таа се претворила во здрава личност.

  Италијанците се борат со растечкиот проблем со лажни питачи. Тие не само што „заработуваат“ пари лажејќи ги другите, исто така оставаат лош впечаток за другите кои навистина преживуваат.

  Оваа снимка е од Милано, а најзагрозен град е Рим. Двата града се главни туристички центри во кои минуваат милиони луѓе од целиот свет. Токму тие се најчести жртви на овие бесрамни преваранти.

  Полицијата се одлучила да стави крај, па во последните шест месеци спровела акции за овие лажни питачи.
  Но, проблемот не е едноставен. Освен лажни инвалиди, постојат и деца кои се принудени од своите родители да просат, пишува CorriereTV.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.