6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Со помош на само две состојки вратете ја природната боја на косата и покријте ги седите влакна

  Доколку ви се појавиле седи влакна а не сакате да ви се гледаат, нема потреба од хемиски препарати и фарби. Постојат природни состојки кои може да ви помогнат.

  Се што ви треба е 50 милилитри кокосово масло и 3 лажици сок од лимон.

  Исцедете го лимонот и додадете го кокосовото масло, измешајте добро и нанесете на коренот од косата. Оставете да дејствува еден саат а потоа измијте ја косата.

  На овој начин ќе ја намалите видливоста на белите влакна а воедно и ќе ја зајакнете косата.

  Кокосовото масло е едно од најдобрите масла кое делува антибактериски и антиканцерогено а лимонот е богат со виамин Ц и делува како антиоксидант.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.