6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Со оваа домашна смеса која чини само 100 денари, се слабее, косата расте како „луда“ а кожата е затегната

  Ако сакате вашата кожа да биде без акни а косата без првут и да го поттикнете нејзиниот раст еве една домашна состојка  е ефтина  и лесна за припремање и „убива две муви со еден удар“

  • Половина чаша вода
  • 1 лажица оцет
  • Половина чаша свежо исцеден сок од јаболко
  • цимет по желба (може да ставите колку сакате)

  За коса: Добиената смеса сипете ја во шишенце со распрскувач, па откако ќе ја измиете косата на вообичаен начин, испрскајте ја со оваа смеса и добро измасирајте го коренот на косата, потоа исплакнете само со вода. Овој третман треба да се повторува еднаш неделно.

  За кожа и губење на килограми: Треба да ја пиете ова смеса еднаш неделно, но обавезно користете сламка, за да не ги оштетите забите.

  Оваа смеса ги убива акните влијае на сјајот на косата и го поттикнува системот за имунитет. Исто така го регулира и шеќерот во крвта и го контролира чувството на глад и согорува масти.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.