6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Сопственик почнал да си го средува дворот и наишол на невидено откритие

  Понекогаш живееме метри подалеку од скриените богатства и не ни се сомневаме во тоа. Други времиња сме подалеку од навистина ужасни работи. Доказ за тоа беше приказната за Даниел , која ја споделивме. Момчето купило мал стан, но штом го отворил скривалиштето на подот се згрозил .

  Неговото искуство се покажа како ништо во споредба со чудните и шокантни нешта што другите луѓе ги нашле во нивните домови . Да не зборуваме за ужасот на човекот кој почна да поправа фиксен телефон во својот нов дом .

  Сега, сепак, западнавме во уште една шокантна приказна. Таа е од Висконсин. Imgur Kapitarktika купи куќа изградена во 1960-тите. Ја поправи и го свртел вниманието кон дворот. Таму пронашол нешто што го шокирало не само него, туку и сите корисници на Интернет кои виделе фотографии од неговото откритие.

  Имгур почна да го реновира дворот на куќата, но за таа цел прво ги зеде архитектонските планови од општината. Токму од нив открил дека под неговите нозе има вистинско богатство. „Плановите покажаа дека долу има засолниште за бомби. Неговиот влез е среде тревникот, но јас не видов. Затоа почнав со „ископувања“. Тогаш го најдов! Тој беше покриен со тони земја“, рече човекот.

  Тој и неговите пријатели почнале да го расчистуваат влезот на засолништето за бомби, до кој се стигнувале со намотани метални скали кои водат до земјата. Тие подоцна стигнаа до неговата главна сала. Потоа изградија подобар влез за да се зачува за генерациите што доаѓаат.

  Што планира мажот да направи со неочекуваното откритие што го нашол во својот двор се уште е нејасно. / jenata.blitz.bg

   

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.