6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сопругот на кралицата Елизабета доживеал сообраќајка возејќи „ренџ ровер“

  Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица, Елизабета Втора, доживеал сообраќајна несреќа во источна Англија, соопшти Бакингемската палата, пренесе „Ројтерс“.

  Се наведува дека војводата од Единбург не е повреден во несреќата.

  „Војводата попладнево учествуваше во сообраќајна несреќа со друго возило. Тој не е повреден“, пишува во соопштението.

  Би-би-си извести дека принцот Филип возел „ренџ ровер“, а другото возило се превртело при сударот.

  Очевидец за британскиот јавин сервис кажал дека војводата по несреќата бил многу вознемирен.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.