6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  Сопругот ме остави: Mи прати меил дека не се враќа дома, а сега поради него изгледам како никогаш претходно (ФОТО)

  Џенифер веларди (33) од Торонто се тешела себе си со храна откако мајка и извршила самоубиство. Во најлошиот период имала 108 килограми, а бракот и се распаѓал.

  На нејзиниот сопруг се повеќе му сметала нејзината дебелина, и еден ден од одмор и пратил меил во кој и соопштил дека повеќе нема да се враќа дома.

  – Тоа ми беше шамар кој ми требаше. ме размрда и се разбудив од емотивна кома во која паднав кога мајка ми почина, вели Џенифер.

  Се фрлила на здрава исхрана и изнајмила приватен тренер. напорно работела, но се и се исплатело, затоа што сега има 61 килограм и подобро од било кога.

  Како што вели, периодот на емоцијонална вкочанетост за неа и за сопругот бил тежок.

  – Само спиев и ни на крај на памет не ми доаѓаше да вежбам. Килограмите се зголемуваа но мене тоа не ме загрижуваше. Бев депресивна, а односот помеѓу мене и сопругот беше се полош, вели Џенифер. Сепак, додава, ги саботирал нејзините обиди за да ослабе.

  – Кога и да пробав да се хранам здраво, ќе ми кажеше да престанам да купувам храна за зајци. Кога и да го прашав да одиме на прошетка, ќе ми се насмееше и ќе ми кажеше да идам сама. Никогаш отворено не ме навредуваше, но ми покажуваше дека не е заинтересиран за мене, вели таа. Така нивниот брак пропаѓал се до моментот кога тој отишол во Доминиканска Република во посета на семејството.На денот кога требал да се врати, и пратил меил да него очекува повеќе.

  Тогаш решила де го смени својот живот. СЕ пренасочила на здрава храна, а кога симнала доволно килограми и да трча.

  – Да се биде дебел е многу напорно. Ме болеа колковите, нозете, целото тело, зглобовите под голем притисок. сега можам да вклучам и различни физички активности. По години сокривања, прв пат минатото лето се соблеков во бикини. Конечно ја вратив контролата над своето тело, мозокот и душата, заклучува на крај Џенифер.

  Latest Posts

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.