6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Сопругата на Новак работела во обложувалница, живеела во студентски дом – детали од приватниот живот кој никој не ги знае

  Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, повеќе од десет години се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, а во медиумуте дозирано пласира информации од своето минато, додека таа и нејзиниот сопруг важат за еден од најусогласените парови.

  Пред да стапи во брак, Јелена не ѝ била позната на јавноста. Таа, деновите ги поминувала во Милано и како и повеќето тамошни студенти, живеела во студентски дом со неколку цимерки. Поради обврските на факултетот, Јелена не го пратела Новак на турнирите, но сите мечеви ги гледала преку телевизиските екрани.

  Таа била студент по економија и финансии на италијанскиот факултет Бокони во Милано. Само една година на овој факултет изнесува 5000 евра, но Јелена, како и повеќето српски државјани кои студираат таму, добила стипендија.

  Парот се запознал во 2005 година преку заеднички пријатели, додека Новак сѐ уште не бил планетарно популарен. Тенисерот за прв пат се појавил со Јелена во јавноста на турнирот во Амерсфорт во јули 2006 година.

  “Мојата прва работа ми беше на 16 години во парфимерија. Потоа работев во обложувалница и како шанкерка – правев кафе и сокови за да заработам за авионска карта до Италија, за да заминам на студии”, раскажала Јелена во една прилика.

  “Се хранев во студентската менза. Храната не беше вкусна, понекогаш ни премногу здрава, но барем јадев конкретен оброк. За неделите и празниците кога мензата не работеше, се снаоѓавме, собиравме пари и готвевме заедно”, истакнала Јелена своевремено на својот блог.

  Таа отсекогаш се одликувала со скромност и природна убавина, а како изгледала во студентските денови, можете да погледнете и од фотографиите во продолжение.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.