6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Совет на Баба Ванѓа: За да се заштитите од уроци и зли очи, чувајте го ова во вашата куќа

  Баба Ванѓа доста често споделуваше кои се тие предмети што им носат среќа, среќа и успех на луѓето на куќата и станот, доколку се наполнети со позитивна енергија.

  Во своите зборови и совети до оние на кои им треба надеж и поглед во иднината, Баба Ванѓа ги посочи токму овие материјални работи:

  Според Ванѓа, „ тркалезното огледало добро се сеќава“. Ако е во куќата, тогаш среќата нема да снема, туку ќе остане во огледалото.

  Таа исто така рече: „Свеќите ќе им помогнат на луѓето да ја зачуваат и одржуваат енергијата во куќата“. Овие свеќи направени од восок имаат навистина прекрасна моќ.

  Ванѓа учеше дека во куќата треба да има замрзнато сонце , рефлектирано во смолата. „Килибарот обавезно земете, за да ја исчистите и главата и судбината на сите.

  Мед: Ванѓа велеше: „Мед во куќата – просперитет во куќата“. Од памтивек се верувало дека медот најмногу се допаѓа дома. Ова е невидливото суштество кое го чува мирот и удобноста во вашиот дом.

  Птица на среќата: Големата Ванѓа рече: „Среќа во домот ја носи птицата, закачете дрвени играчки над креветчето на детето, нека ги гледа како го гледа малото жолто сонце. Птицата на среќата ќе го заштити, ќе му кажува приказни, ќе му ги суши солзите. И тој ќе се смее, ќе ја погледне и ќе го впери палецот кон неа“.

  Икона
  Не сте премногу мрзливи да одите во црква и да запалите свеќи за здравје и мир. Одете во продавницата на црквата и изберете икона што ќе ви стане помошник за живот. Можете да размислите за вашиот избор, но најдобро е да ги погледнете иконите и да ја одберете онаа што ви носи најголема радост“, рече Ванѓа.

  Иконата ќе ви биде верен пријател и во тешка ситуација ќе ве утеши, ќе донесе надеж и радост во тагата, а ќе ги смири немирите. Главната работа е да се свртите со цело срце кон иконата наместо да ја користите за да ги задоволите вашите потреби“.

  Црн Камен
  Големата пророчица Ванѓа вели: „За да биде сонот добар, треба да најдеш помошник кој ќе те заштити. Затоа, ќе биде корисно да се најде црн камен покрај патот, најнезабележлив. Ако внесете таков камен во вашата куќа, никогаш нема да имате проблеми со спиењето“.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.