6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Снемавме пари и мојата ценета сопруга го смени односот кон мене

  Веќе подолго време знам дека мојата сопруга е незадоволна од бракот, не е од вчера. Порано се сомневав дека има некој швалер, дека е заљубена во друг… еднаш ја следев.

  И го проверував мобилниот, секогаш кога се бањаше и влегував во Фејсбук профилот, ги читав сите пораки, со кого зборела, каде вртела…

  Ама по некое време дигнав раце. Ако навистина има некој швалер, тогаш многу добро го крие, немам друг одговор за тоа. После само се сомневав дека е незадоволна, дека јас некако не ја задоволувам во постела, па после си реков дека џабе се оптеретувам, истиот сум си, ништо не се сменило.

  После почнав да ја правдам дека поминува низ некоја фаза и дека ќе и помине, дека можеби влегува во менопауза а има нешто со хормоните, што знам, не се разбирам многу во тие работи. Излегуваме кога можеме и во времето кога се сомневав дека е незадоволна, се трудев колку што можам повеќе да ја расположам и да ја усреќам. Дури почнав да користам и некои стимуланси. Ама џабе. Таа е мртва ладна, незаинтересирана.

  Ќе дојде од работа, ќе се собереме со децата, ќе ручаме и после си легнува да отспие малку. Ќе стане, ќе појде до некоја комшивка на кафе или ќе гледа некоја серија. Вечерта ќе направи ручек за следниот ден или нема, ќе јадеме некои прженици или кој како ќе се снајде (не и префрлам никогаш), ќе се избања и ќе си легне.

  Со мене едвај прави муабет, со децата не е премногу блиска ама се грижи за нив. Сега кога сум сигурен дека не е до мене, туку до неа, веќе не се трудам. Ќе оставам работите да си течат по својот тек, па што сака нека биде. ја сакам, ама нема да бидам роб на нејзиното незадоволно секојдневие. Според она што ми го префрлаше со години наназад, заклучив дека е незадоволна бидејќи имала премногу очекувања.

  Веројатно сакала многу да патува, да купува нови алишта, штикли, чанти, што знам, да се забавува. Дури, после толку години брак, сега се прашувам дали таа мене воопшто ме сакала некогаш?

  Кога се зедовме имав повеќе пари бидејќи платата ми беше многу висока. Компанијата пропадна и мојата кариера, ама јас пак се снајдов, пак работам и добро заработувам. Можеби немам пари за луксуз, ама за пристоен живот секако!

  Ова го пишувам зошто имав потреба да ги упатам идните брачни партнери, добро да се преиспитаат пред да влезат во брачните води и да основаат семејство.

  Извор: Balkan.mk

  Latest Posts

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.