6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Смртта воопшто не е страшна: Еве што не чека горе! (Приказна за девојка која преживеала клиничка смрт)

  Смртта воопшто не е страшна. Ова открива 19-годишна девојка Лина, која преживеала клиничка смрт. И тогаш таа се врати во животот на земјата.

  Загробниот живот навистина постои. Вака вели девојката која се врати од тој свет. Во моментот на твојата смрт, чудна светлина ја носи твојата душа во друга димензија, вели таа. Таму сте обвиени со светлина, без разлика на која страна гледате…

  Иако повеќе немате сопствено тело, се чувствувате како да го имате.

  А најчудно е што веќе знаете се што не сте знаеле во животот. Освен тоа, неверојатни работи се случуваат околу вас. Атмосферата е чудесна. Насекаде се слуша смирувачки шепот, како илјадници гласови да пеат само за вас. Во далечината зад вас се слуша музика од трите инструменти: виолончело, харфа и виолина. Како зраците на светлината да разбираат што мислите и правите. Виши суштества ве поздравуваат. Тие ви помагаат полесно да ја надминете новонастанатата ситуација.

  И што е најважно, овие суштества горе ве обдаруваат со безусловна љубов.

  Потоа следи проекција, како да си го гледаш животот на филм. Секој момент од животот, од раѓање до смрт, го гледате како во раката да држите далечински управувач, уверува девојката која ја преживеа клиничката смрт.

  По вашата смрт, имате можност да ги видите сите патишта и оние кои сте имале можност да ги направите во текот на животот, но не сте ги направиле. Потоа, откако ќе заврши скринингот, добивате сосема ново тело. Но, од концентрирана енергија. И не ти е гајле како изгледаш со него.

  Горе ве пречекува вашиот духовен водич. Никогаш не сте го сретнале на земјата, но се чувствувате како отсекогаш да го познавате. И повторно сте со семејството и пријателите од претходниот живот. Па, после сето ова разбирате дека смртта воопшто не е страшна, вели младата Лина.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.