6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Смртно застрелан играч на Њу Орлеанс Пеликанс

  Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс. Брус Дежан-Џонс почина од повреда од огнострелно оружје во стомакот, објавено е ноќта кон неделата на официјалната страница на американската НБА лига, која се повикува на соопштението на судската медицина во Далас, во сојузната држава Тексас.

  no

  Според полицискиот извештај, инцидентот во кој смртно настрадал 23-годишниот играч се случил во текот на ноќта во Далас, кога полицијата била повикана поради истрели. Нејзините службеници го пронашле Дежан-Џонс кој бил смртно застрелан откако според жителот на станот кој не е именуван со кршење на влезната врата влегол во неговиот апартман и не одговорил на неговите повици, по што овој влегол во својата спална соба каде што го чувал пиштолот и стрелал во натрапникот.

  Ранетиот спортист излегол во ходникот каде што се срушил и бил пренесен во болница каде што подлегнал на повредата. Според полицијата, кошаркарот и сопственикот на станот се познавале.

  Според Управата на градската полиција на Далас, кошаркарот бил жртва на недоразбирање.

  Агентот на спортистот, Скот Николс, за медиумите изјави дека Дежан-Џонс допатувал во Далас на роденденот на неговата ќерка, која наполнила една година. Мајката на девојчето неодамна се преселила, а таткото, кој никогаш не бил на новата адреса, го згрешил катот.

  Клубот во соопштение во саботата исто така ја потврди смртта на Дежан-Џонс „кој имаше многу ветувачка иднина“. „Нашите мисли се со семејството на Брус во овие тешки моменти“, се вели во соопштението на Њу Орлеанс Пеликанс.

  Дежан-Џонс во февруари во годинава потпиша три годишен договор со Пеликанс, откако претходно имаше настапувано во три универзитетски екипи. Пред тоа тој склучи десетдневен договор. Бекот играше во стартната петорка на 11 од 14 мечеви пред да го скрши зглобот на раката, поради тоа што беше на операција и остана надвор од терените до крајот на сезоната. На мечевите на кои настапуваше забележа просек од 5,6 поени, 3,4 скока и 1,1 асистенција за просечно 20 минути мината на паркингот.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.