6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Скршете јајце во чаша вода и оставете го покрај креветот пред спиење – така:

  Доколку чувствувате некаква непријатност во домот каде што живеете со вашето семејство, а чувствувате дека работите не се како порано – на пример, ако членовите на семејството често се разболуваат или постојано се караат, тогаш според Фенг Шуи во таков дом е неопходно да се исчистите од негативната енергија што очигледно се акумулирала таму.

  Постои едно многу едноставно фенг шуи правило за среќа: скршете јајце во чаша вода и оставете ја чашата покрај креветот преку ноќ. Експертите за фенг шуи велат дека овој метод може многу да помогне.

  Тоа ви овозможува да се ослободите од сите неволји, таги и несреќи. Јајцето како сунѓер ќе ја впие целата негативна енергија и ќе го исчисти протокот на енергија во вашиот дом.

  фенг шуи јајце во вода

  Овој метод по правило можете да го примените во секое време од годината, но единствено важно е да го примените непосредно пред спиење, а шолјата да ја ставите блиску до креветот, но сепак на безбедно растојание.

  Што ти треба? Свежо јајце кое откако ќе го купите нема веднаш да го оставите во фрижидер како другите јајца.

  Вечерта пред спиење, скршете ја во чаша вода и оставете ја чашата во близина на креветот. Следниот ден, кога ќе се разбудите, добро погледнете ја чашата и забележете какви промени настанале.

  Според експертите за фенг шуи, жолчката ја симболизира личноста која го применува методот, а протеинот е се што го опкружува (луѓе, околина, енергија).

  По една ноќ помината во чаша, може да се забележат одредени промени во јајцето: појава на меурчиња, заматеност на водата, тенки влакна од протеинот, кои се „растегнуваат“

  гатање јајце во вода

  Секоја од овие појави има свое значење, т.е. ја покажува „неволјата“ што така сте ја исфрлиле од дома. На пример, ако дојде до замаглување, тоа значи дека сте ја фрлиле лошата енергија што ве блокирала и ве спречила да успеете.

  Ако во водата има испружени конци, тоа значи дека во вас има тага која „те влече на дното“. Меурчињата се знак за лоша организација и раздор во домот…

  Најдобро е да ја фрлите содржината на шолјата во тоалетната школка откако ќе го завршите методот и „толкувањето“. Доколку мислите дека куќата не е добро исчистена, според правилата на фенг шуи, оваа метода може да се изведува во наредните две ноќи и потоа да се одмори еден месец.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.