6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Скршете јајце во чаша вода и оставете го покрај креветот пред спиење – така:

  Доколку чувствувате некаква непријатност во домот каде што живеете со вашето семејство, а чувствувате дека работите не се како порано – на пример, ако членовите на семејството често се разболуваат или постојано се караат, тогаш според Фенг Шуи во таков дом е неопходно да се исчистите од негативната енергија што очигледно се акумулирала таму.

  Постои едно многу едноставно фенг шуи правило за среќа: скршете јајце во чаша вода и оставете ја чашата покрај креветот преку ноќ. Експертите за фенг шуи велат дека овој метод може многу да помогне.

  Тоа ви овозможува да се ослободите од сите неволји, таги и несреќи. Јајцето како сунѓер ќе ја впие целата негативна енергија и ќе го исчисти протокот на енергија во вашиот дом.

  фенг шуи јајце во вода

  Овој метод по правило можете да го примените во секое време од годината, но единствено важно е да го примените непосредно пред спиење, а шолјата да ја ставите блиску до креветот, но сепак на безбедно растојание.

  Што ти треба? Свежо јајце кое откако ќе го купите нема веднаш да го оставите во фрижидер како другите јајца.

  Вечерта пред спиење, скршете ја во чаша вода и оставете ја чашата во близина на креветот. Следниот ден, кога ќе се разбудите, добро погледнете ја чашата и забележете какви промени настанале.

  Според експертите за фенг шуи, жолчката ја симболизира личноста која го применува методот, а протеинот е се што го опкружува (луѓе, околина, енергија).

  По една ноќ помината во чаша, може да се забележат одредени промени во јајцето: појава на меурчиња, заматеност на водата, тенки влакна од протеинот, кои се „растегнуваат“

  гатање јајце во вода

  Секоја од овие појави има свое значење, т.е. ја покажува „неволјата“ што така сте ја исфрлиле од дома. На пример, ако дојде до замаглување, тоа значи дека сте ја фрлиле лошата енергија што ве блокирала и ве спречила да успеете.

  Ако во водата има испружени конци, тоа значи дека во вас има тага која „те влече на дното“. Меурчињата се знак за лоша организација и раздор во домот…

  Најдобро е да ја фрлите содржината на шолјата во тоалетната школка откако ќе го завршите методот и „толкувањето“. Доколку мислите дека куќата не е добро исчистена, според правилата на фенг шуи, оваа метода може да се изведува во наредните две ноќи и потоа да се одмори еден месец.

   

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.