6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Скоро еден час беше клинички МРТОВ: Еве што МИСЛИ сега за животот после СМРТ!

  Неговиот мозок бил лишен од кислород 45 минути
  Фактот што сега е насмеан и оди го прави медицинско чудо.

  За работите да бидат уште поневеројатни, Брајан се разбудил со неверојатна идеја за задгробниот живот.

  Возач на камион од Охајо го шокираше персоналот во болницата кога се врати во живот речиси еден час откако го загуби пулсот по голем срцев удар – но тој тврди дека она што го видел во тие напнати моменти го убедило дека постои задгробен живот.

  Брајан Милер (41) ја отворал приколката кога почувствувал дека нешто не е во ред – веднаш се јавил на 911 и му рекол на операторот:

  „Јас сум возач на камион и мислам дека имам срцев удар.
  Секако, неговата главна артерија била целосно блокирана, предизвикувајќи срцев удар, објави Фокс 8 Кливленд.

  Веднаш бил пренесен во локалната болница каде лекарите успеале да го оживеат и да ја отстранат блокадата, но откако се освестил и останал без болки, развил вентрикуларна фибрилација, кога срцето почнува диво да трепери и не може да пумпа крв.

  „Тој немаше чукање на срцето, немаше крвен притисок и пулс“, изјави медицинската сестра Емили Бишоп. Докторот направи силен, напорен и брз CPR и четири пати го шокираше Милер во обид да го оживее, но немаше среќа.

  Во тоа време, Милер доживеа клиничка смрт: „Единствено што се сеќавам е дека видов светло и почнав да одам кон тоа светло“, вели камионџијата. Тој опиша како одел по патека обложена со цвеќиња кон бела светлина, додека не налетала на својата маќеа, која неодамна починала.

  „Таа беше најубавото нешто кога ја видов, беше како првиот ден кога ја запознав, изгледаше толку среќно.

  Милер вели дека го фатила за рака и рекла:

  „Не е твое време, не треба да бидеш тука, мора да те вратиме, имаш повеќе да направиш“. По 45 минути му се врати пулсот „од никаде“, рече Бишоп.
  „Неговиот мозок не добиваше кислород 45 минути, фактот дека оди, зборува, се смее, сè е неверојатно“, објаснува запрепастената Емили.

  Среќен што се врати меѓу живите, Милер сега вели дека е апсолутно убеден дека постои задгробен живот.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.