6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Скоро еден час беше клинички МРТОВ: Еве што МИСЛИ сега за животот после СМРТ!

  Неговиот мозок бил лишен од кислород 45 минути
  Фактот што сега е насмеан и оди го прави медицинско чудо.

  За работите да бидат уште поневеројатни, Брајан се разбудил со неверојатна идеја за задгробниот живот.

  Возач на камион од Охајо го шокираше персоналот во болницата кога се врати во живот речиси еден час откако го загуби пулсот по голем срцев удар – но тој тврди дека она што го видел во тие напнати моменти го убедило дека постои задгробен живот.

  Брајан Милер (41) ја отворал приколката кога почувствувал дека нешто не е во ред – веднаш се јавил на 911 и му рекол на операторот:

  „Јас сум возач на камион и мислам дека имам срцев удар.
  Секако, неговата главна артерија била целосно блокирана, предизвикувајќи срцев удар, објави Фокс 8 Кливленд.

  Веднаш бил пренесен во локалната болница каде лекарите успеале да го оживеат и да ја отстранат блокадата, но откако се освестил и останал без болки, развил вентрикуларна фибрилација, кога срцето почнува диво да трепери и не може да пумпа крв.

  „Тој немаше чукање на срцето, немаше крвен притисок и пулс“, изјави медицинската сестра Емили Бишоп. Докторот направи силен, напорен и брз CPR и четири пати го шокираше Милер во обид да го оживее, но немаше среќа.

  Во тоа време, Милер доживеа клиничка смрт: „Единствено што се сеќавам е дека видов светло и почнав да одам кон тоа светло“, вели камионџијата. Тој опиша како одел по патека обложена со цвеќиња кон бела светлина, додека не налетала на својата маќеа, која неодамна починала.

  „Таа беше најубавото нешто кога ја видов, беше како првиот ден кога ја запознав, изгледаше толку среќно.

  Милер вели дека го фатила за рака и рекла:

  „Не е твое време, не треба да бидеш тука, мора да те вратиме, имаш повеќе да направиш“. По 45 минути му се врати пулсот „од никаде“, рече Бишоп.
  „Неговиот мозок не добиваше кислород 45 минути, фактот дека оди, зборува, се смее, сè е неверојатно“, објаснува запрепастената Емили.

  Среќен што се врати меѓу живите, Милер сега вели дека е апсолутно убеден дека постои задгробен живот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.