6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Скарата ја премачкуваат со компир – Причината ќе ве натера и вие да го правите истото

  Сигурно ќе се сложите дека храната има многу поубав вкус доколку е подготвена на скара, а летното време е како создадено за опуштање во дворот.

  Единствен недостаток при подготвувањето храна директно на решетка е тоа што некои намирници се лепат за решетката, што нималку не е згодна околност.

  За среќа, постои идеално решение за овој проблем.

  Сѐ што треба да направите е да земете едн жив компир и со него да ја премачкате врелата површина на скарата, при што ќе дојде до испуштање на скроб од компирот, кој е заслужен за создавање нелеплив слој врз решетките од скарата.

  Пробајте и уверете се сами.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.