6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем.

  Амбер Рачди, која достигна 376 килограми, го прослави целиот свет со пресврт во животот, кој го доживеа само на 24 години.

  Новиот имиџ на младата жена во оваа не толку убава приказна, но со среќен крај, ги воодушеви сите, пишува Најзена.

  Амебер не се чувствувала прифатена и убава, иако имала пријател кој се обидувал да и помогне кога имала вишок килограми, но нејзината желба за храна била посилна.

  Сепак, телевизиското шоу „Мојот живот со 300 килограми“ и даде можност да ги надмине сите стравови и да истрае во намерата да ги изгуби вишокот килограми.

  Според неа, таа отсекогаш била со прекумерна тежина, поточно од петтата година. Како што старее, се влошуваше и не можеше да издржи повеќе од половина час.

  Кога имала само 23 години, нејзината тежина достигнала 376 килограми.

  Таа тврди дека се чувствувала одвратно и дека најлошото нешто што си го направила е да најде утеха во храната.

  Со помош на докторот и сите луѓе кои се вклучени во нејзиното слабеење, таа до крајот на емотивното шоу за неа ослабе преку 190 килограми.

  Кога нејзиниот живот се вратил во нормала, таа конечно направила се што не можела претходно, но нејзиното тогашно момче во тој момент и раскинало. Сепак, таа не се откажува, ниту пак размислува да се врати на храната.

  Сега таа е инфлуенсер бидејќи сите кои имаат проблем со килограмите строго ги следат нејзините совети.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.