6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка.

  Многу се пишува и зборува за неверството и токму поради тоа се појавуваат одредени невистинити тврдења кои сите ги прифаќаат како факти.

  Постојат многу митови за изневерата. Некои велат: „Ако еднаш бил неверен, пак ќе биде“, други пак тврдат: „Мажите изневеруваат повеќе од жените“. Но, колку вистина се крие во тие клишеа?

  Колку и да било тоа точно во минатото, денес работите се менуваат. Сè повеќе жени ги изневеруваат своите партнери и ако се генерализира, мажите и жените изневеруваат подеднакво често.

  Една од причините поради кои почесто слушаме за неверства од мажи е тоа што жените поумешно успеваат да ја сокријат изневерата.

  Тешко е да се врати довербата по неверството, но тоа не значи дека нема начин врската да се обнови. Во многу случаи тие кои одлучуваат да продолжат понатаму, успеваат да изградат уште посилна врска.

  „Оженет сум и имаме два сина. Во брак сме 8 години и често слушам како жена ми ме изневерува додека сум на работа.

  Ја сакам толку многу што секогаш мислев дека ми завидуваат, љубоморен на мене и затоа ми велат дека ИМАМ РОГОВИ, и на добро.

  Кога една баба од селото ми рече да внимавам, бев многу загрижен.
  Бидејќи жена ми не излегуваше од дома, единствениот начин на кој ме изневеруваше беше кога бев на работа.

  Еден ден го замолив шефот да ми даде слободен ден и порано се вратив дома сам. Машките чевли пред куќата беа доволна причина за да ги разберам.

  Пред да влезам во куќата, извадив еден удел и влегов со цел да го победам тој дечко. Влегов во спалната соба и бев изненаден кога видов дека во мојот кревет, се кумот и сопругата, има човек за кого исто така ќе го дадам животот.

  Не можев да поверувам, останав без зборови од стресот, го испуштив уделот и ја напуштив просторијата. Наскоро и тој излезе, минувајќи покрај мене дека не ме ни погледна, барем да ми извини, не знам…

  Кога дојдов на себе, ја избркав жената од куќата. Не и дозволив да ги земе синовите со себе, но додека ја истерав, таа ми рече ШТО ДА ТИ ПРАВАМ КОГА ДЕЦАТА НЕ СЕ ТВОИ.

  Не знам што да мислам, не верував на никого дека сопругата ме изневерува, па се случи ова, сега ми рече дека синовите не ми се мои, боже, што да правам? Како да знам дали се мои? ”

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.