6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сите кои го имале овој телефонски број не се повеќе меѓу живите

  Мобилните оператори во Бугарија го укинале телефонскиот број 0888 888 888 откако секој човек кој го имал во последниве 10 години е мртов.

  Како што пишува Дејли Меил, Владимир Грашнов бил неговиот прв сопственик, а изненадно на 48 години починал од рак. Потоа смртните случаи се нижеле еден по друг.

  Како што пишува „Вечер“ проклетиот број потоа го земал бизнисменот Константон Дишлев кој пак бил убиен пред индиски ресторан во Софија 2005 година. Тој бил застрелан токму во моментот кога се јавувал на телефон.

  Доколку сега го свртите овој број, ќе слушнете глас од другата страна на линијата кој ви кажува дека истиот веќе не е во функција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.