6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Сите го исфрлаат а не знаат колку може да користи талогот од кафе

  Можеби звучи чудно, но откако ќе го испиете кафето, немојте да брзате да ја измиете чашата, и да го истурите преостанатиот талог зошто може да фо искористите за многу работи.

  Кафето не само што ги отстранува непријатните миризби, туку и не им допушта да се мешаат меѓусебно. Ставете го талогот од кафето во фрижидер и на тој начин ќе ги отстраните непријатните миризби.

  Доколку вашето куќно милениче, зборот тоалет го сфаќа како нему што му одговара, одвикнете го од лошата навика така што ќе измешате талог од кафе со претходно исушена и измелена кора од портокал, па оваа мешавина поставете ја на местото кое вашето милениче го избира за тоалет.

  Со помош на талогот од кафето можете да ги отстраните гребнатините од површината на вашиот  мебел од темно дрво. За да го направите тоа, измешајте талог од кафе со жешка вода и втријте врз  гребнатините на мебелот.

  Талогот од кафе помешан со глицерин може да го искористите за бришење на темни работи од кожа. На пример: торби, нараквици, јакни и  друго. Едноставно избришете со мека крпа или парче памук потопена во многу јако кафе. Ќе ја воочите разликата.

  Понекогаш новата кожна торба има непријатен мирис. Од него ќе се ослободите многу лесно ако  ја посипите со кафе и ја оставите така неколку часа. Оваа опција е погодна само за торби направени од темна кожа.

  Талогот од кафе е одлично ѓубриво за растенијата, кои сакаат кисели земјишта. Такви се ружите, лилјаните, зимзелените дрва. Нахранете ги со талог од кафе, тие тоа го сакаат.

  Кафето одлично ги чисти пепеларите и го елиминира непријатниот мирис. Посипете ја пепеларата со малку кафе, избришете ја со влажна крпа и измијте ја.

  Одлично средство во борбата со инсектите и разни бубачки. На местото од овие непријатели ставете порција со талог од кафе и тие трајно ќе ја напуштат „својата“ територија.

  Талогот од кафе жените многу го користат за разубавување: за пилинг на лицето, пилинг на телото, антицелулитни облоги и слично.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.