6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Силјановска Давкова од Неготино направи страшен лапсус и им се обрати на граѓаните со „почитувани Кавадарчани“ (Видео)

  Кандидатот за градоначалник на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова направи голем лапсус на денешниот митинг на партијата во Неготино. Имено, на самиот почеток од својот говор таа наместо да им се обрати на Неготинчани, рече: Почитувани граѓани, почитувани Кавадарчани, по што присутните веднаш ја корегираа и извикуваа „Неготино“. На ова таа се насмеа, и рече: Длабоко ви се извинувам, најпочитувани Неготинчани.

  Вакви грешки може да им се случат и на кандидатите за претседател на државата. Не сакам да рецитирам, но не можам а да не кажам нешто, после заборавот или после избегнувањето за интонирање на химната на Република Македонија, мислам дека нема човек кој во оваа земја се чувствува добро. Тоа не е случајно, ниту пак причината е во доцнењето на авионот на Ципрас. Патриот по дефиниција мора да биде некој кој извира од вас или кој води сметка за вас. Тие луѓе се плашат да ја испејат химната. Зошто? Бидејќи во нашата химна е нашиот идентитет, нашето минато ама и нашата иднина, рече Силјановска Давкова во нејзиното обраќање.

  Грешката на Силјановска Давкова на 32 минута од видеото.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.