6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  СЕ ШОКИРА КОГА ГО НАПИШАЛА ИМЕ И ПРЕЗИМЕТО НА НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ НА ИНТЕРНЕТ: Девојката дозна дека нејзиното момче цело време води ДВОЕН ЖИВОТ!

  Корисникот на „Тиктока Прис“ се шокираше кога еден ден, од здодевност, на Интернет го напиша името на своето момче и откри дека тој води двоен живот.

  Имено, тогаш дознала дека нејзиното момче има син кој се родил додека биле во врска.
  – Од досада, го внесов неговото име и го најдов регистарот на бебиња родени во јануари оваа година, а тој беше потпишан како татко – рече оваа девојка.

  Прис и нејзиниот сега веќе поранешен дечко беа на одмор, а тој ги загуби телефонот и паричникот, а кога разговараа за тоа како ќе слушнат кога ќе се вратат, тој рече дека не се грижи и ќе ја контактира штом ќе купи нов телефон.

  – Поминаа неколку дена откако тие се вратија од одмор, и тој не ми се јави еднаш, па мислев дека некако ќе го најдам на Интернет – ја продолжи својата приказна Прис.
  Луѓето и поставуваа прашања на социјалната мрежа Тикток, а најчесто како да не беше изненадена што во денешно време нејзиниот партнер нема ниту една социјална мрежа.

  – На почетокот на врската, тој ми рече дека има профил на социјалните платформи, но дека ги избришал, а јас наивно му поверував – се сеќава оваа девојка.

  Кога го пронашла шокантниот доказ, Прис помислила да го побара името на мајката наведени во регистарот.
  – Најдов жена и слики со него и нивниот син. Ја погледнав сликата и цело време чекав некој да ме извлече од кошмарот низ кој минував – рекла таа.

  Прис со денови се обидуваше да воспостави контакт со своето момче, но секој пат кога говорот беше вклучен, а потоа одлучи да му ги испрати сите докази што ги најде.
  – Видов дека тој ги погледна сите мои пораки, а тој и неговата сопруга само ме блокираа – рече оваа девојка.

  Меѓутоа, пред неколку дена, сопругата на поранешното момче ја контактирала, па тие си размениле приказни.

  – И двајцата го запознавме во исто време, а таа забремени неколку месеци подоцна. Тој ја продолжи својата врска со неа и со мене и на тој начин водеше паралелен живот. Бев среќен со него, но сe беше лага и навистина боли – заклучи Прис.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.