6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Се сеќавате ли на малата Емилија, која се роди само 226 грама и се собираше во човечка дланка? Еве како изгледа денес (Фото)

  Медицината знае многу чуда и токму за ова ќе зборуваме денеска.

  Како што веројатно знаете, шансата да преживее бебе ако се роди под 400 грама е речиси занемарлива. За среќа, секогаш постои еден исклучок, кој секој може да го прогласи за чудо!

  Токму таков исклучок е минијатурната Емилија, која при раѓањето тежела 226 грама, а висината достигнала само 22 сантиметри.Овој малечок човек сакал да живее толку долго и успеал да се избори за своето место под сонцето! Емилија Грабарчик е родена во Витен, Западна Германија.

  Лекарите го нарекуваат чудо затоа што се собирала во човечка дланка, стапалото било со големина на нокт и тежело помалку од пиперка.

  И покрај тоа што нејзините шанси за преживување беа една во илјада, малата борец успеа да го направи тоа. Сабине Грабарчик во 26-та недела од бременоста се лизна и падна.

  Веднаш била пренесена во болница, а неколку часа подоцна таа и нејзиниот сопруг морале да се согласат на итен царски рез за да го спасат бебето во нејзината утроба.

  Така е родена малата Емили. Нејзиниот татко Лукас признава дека кога ја видел за прв пат зад одделот за интензивна нега, плачел неколку часа.

  Малото девојче не ги растажило родителите и брзо почнало да се засилува. Сега таа е возрасна девојка и не престанува да ги воодушевува мама и тато. И по големина таа речиси се израмни со нејзините врсници.


  Лукас и Сабина веруваат дека Бог се грижи за нивното девојче и дека ќе биде добро.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.