6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се повеќе луѓе ставаат кесе со вода и монети на вратата – и вие ќе го сторите тоа

  Доаѓа летото па доаѓаат и здодевните инсекти. Мувите и комарците се најголемиот проблем за време на горештините, па за да не се појавуваат во куќата ова е идеално решение.

  Набавете си пластични ќеси за замрзнување, кои имаат вакумски затварач, па ставете две шолји вода, прстофат сол и ве три дози сок од лимета. Се измешајте и ставете во ќесето. Потоа, додајте внатре 5-6 монети и ставете ја затворената ќеса до вратата.

  Ова е најдобар начин да ги избркате здодевните инсекти од домот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.