6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Се омажи на 16 за 34 години постар актер, а тој изгуби сè поради неа: Потоа го „шутна“, сега ужива и го покажува прекрасното тело (ФОТО)

  Папараците неодамна ја уловија старлетата и инфлуенсерка Кортни Стоден на луксузна јахта во Калифорнија, а атрактивната дама ги привлече воздишките на минувачите во тесен фустан со деколте што ги истакна нејзините бујни гради и витката фигура.

  Кортни беше фотографирана во друштво на својот вереник Крис Шенг, а двојката помина романтичен викенд на јахта за да го прослави 27 -от роденден на оваа русокоса. Ги послужуваше приватен готвач, а парот постојано разменуваше нежни допири и бакнежи.

  Патем, Шенг ја запроси Кортни во мај оваа година само неколку месеци по почетокот на врската, но тие се уште не планираат да стапнат на луд камен.
  Крис Шенг и Кортни Стоден

  – Кога Крис ме запроси, се обидов да му кажам дека не сум подготвена да се омажам во блиска иднина и тој го прифати тоа. Ми рече дека имам време колку што сакам, но дека тој никогаш нема да замине, изјавила таа неодамна.

  Ако навистина се омажи за Шенг, тоа ќе биде втор брак на славната 27-годишна девојка, а во првиот влезе како тинејџерка. Имено, Кортни имаше само 16 години кога се омажи за тогаш 50-годишниот холивудски актер Даг Хачисон во Лас Вегас, а оваа врска долго време предизвикуваше големи контроверзии во јавноста.
  Кортни со Даг Хачисон

  Хачисон (61), најпознат по улогата на негативец во култниот филм „Зелена милја“, минатата година во голема исповед откри дека кариерата му пропаднала поради бракот со Стоден, и дека ги загубил семејството и пријателите. Тој посочи дека можел да претпостави дека разликата од 34 години ќе предизвика реакции во јавноста, но дека бил шокиран од фактот дека му недостасуваат добри ангажмани поради тоа.

  – Таа имаше 16 години, а јас 50, и знаев дека ќе привлече внимание, но не сфатив какво влијание навистина ќе има. Не мислев дека менаџерот и агентот ќе ме напуштат после тоа. Бев на црната листа, го загубив семејството и пријателите. Одеднаш бев на Титаник и сите бегаа, освен јас и Кортни. Тој, исто така, истакна дека не верува во концептот на жалење, но дека би сменил некои работи во животот доколку може. Бракот со Кортни, сепак, не е еден од нив. Не жалам за ништо. Тоа беше прекрасно и моќно патување. Слатко-горчливо патување со Кортни, рече тој за Фокс њуз.

  Двојката се разведе во 2017 година, а Даг истакна дека после тоа бил целосно финансиски уништен. Кратко потоа, Кортни излезе и рече дека се чувствува „апсолутно искористена“ за време на нивниот десетгодишен брак.

  – Се плашев да зборувам за тоа колку се чувствувам како жртва и колку сум била вербално малтретирана во текот на 10 години брак, бидејќи бев дете и тој имаше 50 години кога се венчавме. Но, сега сум жена и време е да облечам панталони за големи девојки и да зборувам за она што е важно. Се чувствував заробено, изманипулирано и понекогаш напуштено од сите. Растејќи во таква средина – тоа беше осамено и темно место. За Даг морам да кажам – дека секогаш ќе го сакам, но и секогаш ќе му се лутам. Ме остави, повеќе како девојка отколку како жена, да се чувствувам збунето и инфериорно.

  Ќе ги надминам овие работи и ќе ти посакам добро. Но, те молам, никогаш повеќе да не го правиш ова на малолетничка. Тоа не е во ред, дури и ако родителите се согласуваат. Почекајте оптимално време пред свадбата. Децата не се на твое ниво. Секогаш ќе те сакам без разлика на се. Биди подобар. Каква што што ќе бидам и јас, заклучила таа.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.