6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се омажила за нејзиниот брат: “Лудо сме заљубени, не ми е грижа што е нелегално”

  Иако имаат ист татко и исто презиме , Деби и Џо не се познавале до 2003 година , кога Деби, која била усвоен , го нашла својот биолошки татко, а тој и кажал дека има брат. Кога се сретнале , таа имала 35 , а тој 23 години .

  За британските медиуми откриваат дека станувало збор за љубов на прв поглед . Спиеле заедно веќена втората средба , а само по две недели откако се запознале почнале заедно да живеат.

  ,,Иако јас и Џо сме брат и сестра , веднаш кога се запознавме, се вљубивме . Имаме иста крв, но не се познававме претходно , па тоа е различен однос од оној меѓу брат и сестра кои живееле заедно.”

  Кога конечно им признале на членовите на семејството дека се во врска , некои ги поддржале , а некои не. Иако бракот меѓу нив во САД е илегален , некако успеале да се венчаат без да го откријат крвното сродство.

  Ваквиот брак во САД се казнува со парилчна казна од 24 000 долари и затвор до 15 години. ,,Премногу сме вљубени за да размислуваме за тоа.” , вели Деби на прашањето дали се плаши од законските последици.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.