6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Се омажила за него од користољубие: Кога умрел доживеала шок, еве што наследила од него!

  Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел. Одлучи да се омажи за него, но тоа што го доживеала не можела ниту да претпостави.

  Имено, Марсел Амфу целиот свој живот го живеел едноставно. Неговата куќа немала ниту струја ниту вода. Тоа му овозможило да заштеди голема сума на пари.

  Неговиот дом се наоѓал во Швајцарските Алпи, меѓу два луксузни ски ресорти, така што неговата вредност пораснала во текот на годините. Можеби не изгледал така, но бил и многу здрав човек.

  Сакал да го сподели своето богатство со другите, па направил куќички на својот имот за роднините и пријателите, тука да живеат, а да не плаќаат кирија.

  На 67 години не бил заинтересиран за жени, но ја запонал Сандрин Девијар, преубава 25-годишна парижанка.

  Foto: Printskrin

  Соседите го предупредувале за неа. Му велеле дека одела по него само поради неговите пари. Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел. Луѓето ја забележале оваа двојка, модерна млада жена и грд стар човек.

  Изгледало дека таа го поткраднува, но Марсел не се секирал за тоа. Премногу уживал. Тие, и покрај неодобрувањето од заедницата во 2011 година се венчале. Сите се сомневале во неа, а по венчавката имале уште повеќе причини за тоа.

  Foto: Printskrin

  Продолжила да живее и работи во Париз, а Марсел го посетувала само кога имала време. По година дена брак, Марсел со двајца пријатели доживеал сообраќајна несреќа.

  Останатите преживеале, но Марсел загинал. Селаните мислеле дека Сандрин е виновна за несреќата. На погребот таа плачела.

  Момент подоцна, почнала да бара неговите станари да се иселат. Сепак на крајот испаднало дека Марсел имал едно изненадување. Им ги оставил колибите кои ги изградил на своите станари кои живееле во нив.

  Foto: Printskrin

  Парите им ги оставил на пријателите и на семејството. Сандрин не добила ништо. На крајот излегло дека навистина се омажила за него од корист, но Марсел воопшто не бил наивен како што го сметале другите.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.