6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Се омажила за богатиот султан, а после два дена од свадбата му заѕвонел телефонот: „Се јавив и почна ужасот“

  Љубовната приказна на руската мисица Оксана Војеводине и некогашниот малезиски крал – султанот Мухамед Петти од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односни нивното разделување и перипетиите кои ги следеле.

  Нивниот однос беше шокантен од самиот почеток, поради 24. години разликата во години, а и поради културолошките спротивности.

  Но, се траеше кратко, после само неколку месеци нивната врска пукна, а Мухамед отиде толку далеку што тврди дека синот Леон кои го добиле во бракот не е негов. Оваа 27-годишна убавица сега одлучи да проговори за се, па изнесе бројни одвратни детали за нивниот однос.

  Меѓу другото се присети и на непријатното искуство само два дека после венчавката – тогаш на султанот му заѕвонел телефонот, а на екранот пишувало Боб.

  „Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат склопување на брак. Се јавив и слушнав хистерична жена која почна да вика на мене и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас.

  Викаше на мене и ме праша како се осмелувам да се јавам на неговиот телефон“, раскажа Оксана, додавајќи дека тоа наводно била жена од Чешка која се претставила како Дијана Петра. Откако Мухамед се вратил од купатилот, го земал телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

  „Ми рече дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме се венчале. Освен тоа, рече дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив е подебла на имот“, вели убавата Русинка, истакнувајќи дека жената го контактирала и нејзиниот татко на кој исто така му тврдела дека е во брак со милијардерот уште од 2010 година.

  Истата таа Дијана Петра наводно непрестано испраќа заканувачки пораки до Оксана и нејзините пријатели, во кои тврди дека ќе ја отруе, дека животот на малиот Леон е во опасност.

  Инаку, Мухамед морал да абдицира токму поради Оксана, односно поради деталите од нејзиното минато.Имено, оваа Русинка имала секс пред очите на јавноста – во базен, за време на учеството во едно реално шоу, а тоа кралот го чинело и титула, поради строгите муслимански правила.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.