6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  СЕ ОМАЖИВ ЗА РАЗВЕДЕН МАЖ: Тогаш сфатив дека „поранешна сопруга“ не постои

  Веќе можам да ја бранам мојата дисертација на тема „брак со веќе разведен маж“

  Верувам дека не сум единствената што може да магистрира на оваа тема. Лесно можам да докажам дека кога ќе се омажиш за разведен маж , ќе се омажиш за неговото семејство, мама и тато, децата, па дури и неговата поранешна сопруга

  Никогаш не влегува во вашиот брак како слободен човек не! Ако веќе бил оженет, никогаш повеќе нема да биде слободен – без разлика што е разведен. Се омажив за човек кој ме сакаше: ми купуваше подароци, ми зготви ручек, ме носеше во ресторани, носеше парфеми од службени патувања; Беше нежен и прекрасен сопруг.

  Во исто време, тој не престанал да биде татко , а со тоа, од една страна, продолжил да биде во „ заедница“ со својата поранешна сопруга. Не ме сфаќајте погрешно, тој не беше во брак со неа, не во традиционална смисла на зборот, но секако беше во некаква нераскинлива врска со неа.

  Грижејќи се за децата, се грижеше и за бившата. Тој ѝ правеше мали поправки на куќата, им носеше залихи од пазар во сабота кога пазареше и за нашата куќа. Тогаш сфатив дека не можеш да „ репрограмираш “ разведен маж за да ги заборави поранешните навики… Не, тој брачен код е секогаш присутен во неговиот мозок.

  Еднаш бевме на одмор во Турција и само ме погоди сознанието: тој веќе бил тука со неа! Овде јадеа морска храна и играа покрај распеаната фонтана. Кога го сфатив тоа, ме удри како гром од ведро небо. Од летниот одмор се вратив послаба 4 килограми.

  Мојот сопруг прво негираше се, ме нарече параноична, а по неколку дена призна дека ова им е омилен хотел за одмор. Уште еден шок дојде кога ручавме со неговите родители. По вкусниот оброк и многу вино, ја замолив мојата свекрва да ми покаже слики од неговата сопруга од неговите млади денови.

  Помеѓу фотографиите од бебешкото лице на мојот сопруг, се појавија фотографии од неговата прва венчавка, фотосесија во борова шума, невеста во нежен венчален фустан го гледа заљубено… Се чувствував како се гушам, сакав да викам: Доста, не можам повеќе;“ Но, немав право да го правам тоа –; знаев дека се мажам за разведен маж, само што не бев свесна во што се навлегувам.

  Затоа би сакал да ја предупредам секоја девојка на планетава да не се мажи за маж кој веќе имал жена, бидејќи „бившиата“ како збор не постои. Таа секогаш ќе му биде жена, без разлика на разводот, без разлика што те сака, без разлика што и тој со задоволство те избрал тебе – тој е веќе зафатен.

  Споделете ја оваа емотивна исповед на оваа девојка да испратите порака до сите кои ќе се осмелат на ваков чекор!

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.