6 C
Skopje
понеделник, февруари 6, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  „Се здебели повеќе од 50 кг и повеќе не ме привлекува“ – Искрени исповеди на парови кои повеќе немаат секс

  Што се случува со луѓето кои откако ќе го најдат вистинскиот партнер и живеат заедно, после некое време целосно престануваат да имаат секс?

  Сексот е составен дел од животот, некои повеќе уживаат во него – некои помалку, некои едноставно се` уште го немаат пронајдено вистинскиот партнер. Но, што се случува со луѓето кои откако ќе го најдат вистинскиот партнер и живеат заедно, после некое време целосно престануваат да имаат секс? Некои од тие луѓе ги споделиле своите искуства на социјалната мрежа Reddit.

  » Имам 58 години, оженет сум 38 години. Нашата последна интимна средба се случи во јули 2002 година. Нешто подоцна откривме дека мојата сопруга страда од ментална болест поради која речиси успешно изврши самоубиство во тој период. Од докторот доби неколку различни рецепти кои резултираа со многу здравствени проблеми и со нејзина целосна асексуалност. Кога беше здрава, се грижеше за мене и за децата, беше столб на домот, но сега е време јас да се грижам за неа. Таа разбира дека јас имам потреби, и веројатно не би ми замерила, но јас се држам до моите ветувања.

  » Имаме три деца и живееме во мала куќа. Јас работам две работи, таа една. Заедно ја одржуваме куќата, се грижиме за децата и организираме многу активности. И двајцата сме во четириесеттите и кога некогаш ќе добиеме време за да имаме секс, попрво заедно гледаме некоја серија. Не поминува ден без да се бакнеме, прегрнеме и да си кажеме еден на друг дека се сакаме. Ние сме најдобри пријатели кои се убиваат од работа за да ги кренат на нозе своите три деца, да ги платат сметките и, во најмала рака, да ја одржат главата над водата.

  » Се откажав. Заедно сме од средината на 80-тите години и се` уште ја сметам за многу привлечна, но таа нема никаков интерес за мене. До минатата есен се` уште имавме секс понекогаш, но постепено почна да се мести во фетус позиција. Ќе се склопчеше, ќе се вовлечеше во себе и не можев ни да ја допрам. Почнав да се чувствувам како силувач секој пат кога ќе и` се доближев. Се откажав. Зошто да се трудам ако таа не го сака тоа? Ете, така се чувствувам. И сега, завршив.

  » Ниско ниво на тестостерон. Полека го одзеде неговиот нагон за секс и го промени и физички и ментално. Пред неколку години нашиот сексуален живот целосно исчезна. Но, се` уште сме среќни заедно и го поддржувам во сите проблеми. Желбата за дете му е голем поттик кој како полека да ја враќа таа искра.

  » Се здебели повеќе од 50 килограми откако сме заедно и едноставно повеќе не ме привлекува.

  » Во брак сме 12 години. Компатибилни сме во се`, освен во таа единствена работа. Не знам што се случи. Таа тврди дека повеќе нема желба. За една година, само еднаш имавме секс. И тој пат, целосно емотивно ме уништи. Се обидов повторно, но ме одби. Тука пукнав и и` реков дека сме немале секс цела година, на што таа навистина се зачуди како воопшто да не беше свесна за тоа. Во последните три месеци ја набљудувам и дојдов до заклучок дека таа едноставно не ме сака. Тоа е како затворен круг. Полека станувам огорчен и тој затворен круг почнува да ме гуши.

  Latest Posts

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.