6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Се бара вработен кој ќе престојува во скапи хотели и ќе живее како милионер и ќе зема плата од 2.500 евра

  Туристичка компанија бара да вработи меѓу 5 и 10 луѓе кои ќе престојуваат во некои од најлуксузните имоти во светот за да се увери дека тие се соодветни за најбогатите купувачи. Покрај тоа, на успешните кандидати ќе им се исплаќа плата од 2.000 фунти (2.550 американски долари) за секој дом во кој престојуваат, со можност за посета 10-15 годишно.

  Онлајн порталот HushHush.com, кој себеси се нарекува „Амазон за милионери“, ангажира „луѓе да тестираат луксузни домови“ за да ги проверат престојот во различни имоти, вклучувајќи луксузен замок во француската ривиера, шпанска вила со 25 спални, дом на плажата во клубот гребен на Флорида и замок од 14.000 метри квадратни во Сан Франциско, пишува Business Insider, а успешните кандидати ќе мора да останат во секоја недела по една недела.

  Победничките кандидати ќе уживаат во животниот стил на милионерите, но ќе треба да достават до компанијата резиме за секој посетен имот до 800 зборови во рок од 5 дена по враќањето од нивниот престој таму. стил, удобност и соодветност за веб-страницата. Во суштина , работата вклучува тестирање на домовите за да се осигура дека ги исполнуваат стандардите на богатите клиенти на компанијата пред да бидат пуштени на пазарот.

  Овој стан во осмата област на Париз се продава за 6,15 милиони долари. Одобрените апликанти ќе треба да патуваат наскоро, но сите патни трошоци ќе бидат покриени.

  HushHush вели дека бара доверливи луѓе со добро око за детали и демонстративни вештини за пишување.
  За да аплицирате, само треба да пополните онлајн формулар и да објасните зошто треба да бидете избрани за тестирање на луксузни имоти.

  HushHush за Business Insider изјави дека нема краен рок за пријавување, туку само бараат вистински луѓе.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.