6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Семејна драма: „Ми беше како сестра, снаата ми го зеде сопругот“

  32-годишниот Алан Хаскинсон починал од рак на грлото минатата година, а неговата сестра Сем правела се за да ја утеши неговата вереница Џо, со која тој во 2014 година добила дете.

  -„Тие се верија кога го добија детето, а свадбата ја планираа за подоцна. Меѓутоа, во 2015 година на Алан му беше дијагностициран рак во последна фаза. Само сакаше да се ожени со Џо пред да умре. Таа дури избра венчаница и се беше закажано, требаше да се венчаат, но Алан почина.“- зборуваше Сем.

  По смртта на нејзиниот брат, Сем се грижела за Џо, но Џо не била благодарна и започнала афера и тоа со сопругот на Сем.

  -„Како да ми забија нож во срцето. Кога Алан почина мислев постојано на Џо, ми беше како сестра! Знаев дека ја погоди смртта на Алан и правев се што можев. Сега ми е јасно зошто мојот Крис и беше најдоброто рамо за плачење.“- вели Сем, која била во брак со Крис 10 години.

  Дека Крис ја изневерува со нејзината снаа забележала кога отишле на заедничко патување, 6 месеци по смртта на Алан.

  -„Неколку пати одеше во нејзината соба и во текот на ноќта. Ми рече дека одел да убие бубашваба, но него го немаше по половина час.“- се присетуваше Сем.

  Неколку месеци подоцна Крис и рекол на Сем дека сака да се разведат и заминал од дома.

  -„Сето тоа се случуваше пред моите очи, а јас мислев дека пати по Алан. Се чувствував понижено. Најлошо од се ми беше да им соопштам на децата. Да ги гледам во очи и да им објаснам дека татко им ги оставил поради вујната.“- објаснува Сем.

  Latest Posts

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.