6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Селски е, да: но чини 50 денари и лекува болки во грбот и долниот дел на грбот еднаш засекогаш! (без апчиња, без масти)

  Секој втор човек во денешно време се жали на болки во долниот дел на грбот, грбот и зглобовите. Лошата работа е што возраста за вакви поплаки брзо и драстично опаѓа. Со стагнантниот начин на живот и се почестата работа на биро и пред компјутер, ова лесно може да се дефинира како нормално. Но, се разбира, тоа воопшто не е пријатно.

  Аптека лудо заработува од секакви лекови и масти против болки во грбот, грбот и зглобовите. Сепак, многу добро знаеме колку чинат. Цената за туба „чудотворна“ маст, која ни ја рекламираат, не е помала од десет лева. Друго прашање е колку навистина помагаат. Добрата работа овие денови е што се повеќе луѓе се враќаат на природата и природните методи на лекување.

  Запомнете дека навидум едноставните работи се секогаш најдобри. Испробано и докажано со текот на времето, иако на моменти заборавено.

  Затоа, доколку страдате од болки во долниот дел на грбот или грбот, набавете си го уште денес таканаречениот рустикален Космодиск. Немој да се смееш! Селскиот Космодиск е чист и едноставен обичен канап. Конопско јаже кое го врзувате околу половината и со кое стоите. Не треба да е премногу стегнат, нека падне слободно. И не го ставајте на отворени рани – тоа е сè што треба да запомните.

  Уште во минатото, луѓето во селата користеа канап во секојдневниот живот. Да не зборуваме дека будистичките монаси во Јапонија го носат истото. Објаснувањето за ефектот на канап на болката е дека влакната од конецот од конопот се покажа дека го трошат статичкиот електрицитет. Се акумулира во телото и кога ќе се разреди болката исчезнува.

  Кога го носиме јажето на нашето тело, дури и мали дози на корисни материи од коноп продираат во него. Овие се користат во голем број лекови за мигрена, глауком, херпес и многу лекови против болки. Конопот има антиинфламаторно, антибиотско и дезинфицирано дејство. Кога го носиме на половината, притискаме одредени точки, преку кои чувството на болка во половината, грбот и зглобовите е целосно блокирано.

  Пред извесно време, д-р Биволарски го идентификуваше канап како еден вид лек. Дури и го препорачал за лекување на артритични болки на различни делови од телото.

  Сепак, запомнете дека врвката мора да се носи околу половината најмалку месец и пол или два, соблекувајќи ја само при капење. Не грижете се бидејќи е тенок и нема да ви пречи или да се појави под вашата облека.

  Канапот чини до 50-100 денари и може да се најде во разни продавници. Со среќа!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.