6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Селекторот го објави поширокиот список за бараж-натпреварите со Романија

  Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за двете бараж-средби за пласман на Светското првенство 2019 против селекцијата на Романија.

  Поширокиот список на Раул Гонзалес:

  Голмани: Никола Митревски, Борко Ристовски, Златко Даскаловски, Мартин Томовски, Јане Цветковски

  Бекови: Кирил Лазаров, Филип Лазаров, Филип Миркуловски, Немања Прибак, Филип Талески, Филип Кузмановски, Мартин Велковски, Горан Крстевски, Мартин Серафимов, Велко Маркоски, Стефан Дрогришки, Мартин Манасков, Ласко Андоновски, Томислав Јагуриновски

  Крила: Дејан Манасков, Мартин Поповски, Гоце Георгиевски, Гоце Ојлески, Димитар Димитриоски

  Пикери: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Марковски, Костадин Петров

  Првиот бараж-меч Македонија ќе го одигра на 10 јуни во Скопје, а реваншот во Клуж ќе се одигра три дена подоцна.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.