6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Секс совети од бабите: Ако е изморен за секс, тој Ве изневерува и треба да…

  Велат дека со годините доаѓа и мудроста. Затоа ниту една баба никогаш нема да пропушти да Ви даде совет за мајчинството, готвењето и чистењето.

  Но ретко некоја баба ќе Ви открие секс вистини кои ги научила во животот. Затоа искористете ја мудроста на оваа бабичка која со Вас ги споделува:

  Сјај за усни

  Уште не можам да поверувам дека ова се случи, но кога бев тинејџерка, баба ми во еден случај ми кажа дека секогаш треба да носам сјај за усни, кога и да се видам со момчето што ми се допаѓа, бидејќи влажноста на усните ќе го поттикнува да мисли за влажноста на “моите други усни”. Не дека не е добар советот, но не знам зошто требаше да ми го каже толку директно.

  Ако е изморен за секс, тој те изневерува и треба да го оставиш

  Еден ден, кога се вратив од училиште (бев само 9 години) ја видов баба која седејки во својата соба ми рече: “Само запомни душо, ако мажот некогаш ти каже дека е изморен за секс, тоа значи дека спие со друга. Остави го”. Веројатно имаше некаква врска со серијата, која ја гледаше, а кога пораснав сфатив што сакаше да ми каже.

  Сексот е најдобриот дел од бракот

  Кога требаше да се омажам, баба ми купи бела долна облека и убава секси ноќница. А кога се омажив, ми кажа дека често треба да имам секс со мажот, бидејќи тоа е најубавиот дел од бракот. Рече дека почесто треба да уживаме еден со друг.

  Должината е важно само стоејќи

  Баба ми призна дека должината е важна само додека стоиме, ако ме разбирате. Јас не се согласив со неа. Дури имавме и долготрајна дискусија, а бев само 11 години.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.