6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секој родител треба ова да го прочита: Ова момче се избањало и починало по еден час

  И нашите неважни постапки можат да донесат смртоносен исход. На пример, многумина загреани влегуваат под туш, но треба најпрво да се навикнат на водата.

  Многу од нас имаат клима уред и прават голема температурна разлика кога од топло излегуваат надвор на ладно.

  Тоа може да има смртоносен исход, затоа што најпрво треба да се прилагодите на средината, а не нагло да се изложите.

  Освен тоа, опасно е, посебно за децата, загреани да пиете ладна вода.

  Еден сличен случај е кога 10-годишно детенце за капело во базен, а веднаш после тоа, така загреано испило голема количина вода.

  Кога се вратило дома и заспало, неговата мајка го пронашла неговото безживотно тело, а од устата му излегувало пена.

  Се претпоставува дека му отекле крилата на белите дробови откако по капењето испило вода.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.