6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки.

  Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата година е овој едноставен лек со обичната Nivea. Направете го тоа и ќе имате фантастична хранлива крема против брчки која дури и ќе ги отстрани темните кругови под очите. Можете дури и да го користите против целулит.

  Потребни состојки:
  Нивеа крем
  2 лажички мелено кафе
  кокосово масло по желба

  Подготовка:
  Нивеа кремот веќе им е познат на нашите мајки и баби и е на пазарот од 1911 година. Покрај тоа што се користи како крем за кожа, тој е фантастичен и за суви области како колената и лактите.

  Истурете 2 лажички кафе во посебен сад.
  Сега додадете две лажички крем Нивеа.

  Можете да додадете една лажичка кокосово масло. Сè убаво измешајте додека не се формира компактна маса. Нанесете на кожата и оставете да делува 15-20 минути. Потоа измијте со топла вода и внимателно исушете. На крајот, нанесете ја кремата Nivea на вашата кожа.

  За гарантирано намалување на брчките, повторувајте ја оваа постапка два пати неделно. Меѓу другото, тој е и одличен хранлив пилинг.

  Пробајте го, нема да зажалите!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.