6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена заслужува да го знае овој рецепт: Влакненцата на лицето изчезнуваат засекогаш

  Влакненца на лицето се ноќна мора на секоја жена, па затоа секоја од низ заслужува да го знае овој чудесен рецепт.

  Се што ви е потребно за оваа маска за лице која ги отстранува влакненцата се:

  • Една лажица куркума
  • Две лажици брашно од леблебија
  • малку млеко или јогурт

  Измешајте ги состојките и нанесете на лицето. Оставете да дејствува околу 20 минути а потоа добро измијте го лицњто со топла вода.

  Третираната кожа може да биде малку црвена по третманот, но брзо ќе изчезне.

  Оваа маска употребувајте ја 4 пати неделно во текот на целиот месец- резултатите се феноменални.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.