6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секогаш кога ги перете зимските јакни правите една голема грешка – во машината ставете го овој предмет

  Искусните домаќинки имаат генијален трик за спречување на создавање на грутки при перењето на јакни од пердуви. И не може да биде поедноставен.

  При перењето во машина кај повеќето јакни се создаваат грутки меѓу пердувите, што во голема мера го отежнува сушењето. Една домаќинка има решение за тоа.

  -Сите јакни од пердуви ги перам со три тениски топки. Дури и на една моја јакна стои детално објаснување. Потоа ја ставам на сушење заедно со трите топки и ќе биде со нормален облик, како пред перењето – напишала домаќинката.

  Јакните од пердуви за време на перењето се дуваат и заземаат поголем простор во внатрешноста, па затоа немој да ја преполните машината.

  Перете ја со детергент за чувствителна гардероба или специјален детергент за овој тип облека.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.