Македонскиот и европски првак Вардар на убедлив начин го доби дербито против Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, а за играч на натпреварот беше избран Вуко Борозан.

Црногорскиот „бомбардер“ испрати седум неодбранливи удари кон голот на „лавовите“ и го предводеше Вардар до важна победа во својата група од елитното натпреварување.

Извор: Derbi.mk