6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Светски рекорд, Бентеке погоди за 7 секунди (видео)

  Белгискиот репрезентативец Кристијан Бентеке, во понеделникот, го постигна најбрзиот гол во историјата на квалифинациите за пласман на светските првенства. Бентеке против Гибралтар погоди по само седум секунди игра.

  benteke_belgija

  Гибралтар потив Белгија го изведе почетниот удар, но Бентеке веднаш ја освои топката, влезе во противниќкиот шеснаесетник и постигна гол.

  Белгија славеше во Гибралтар до 6-0, а Бентеке постигна хет трик, со што дтигна до бројката од девет голови во 27 натпревари за Белгија. Покрај Бентеке голманот на Гибралтар го совладаа и Витсел, Мертенс и Азар.

  Белгија по три средби во Х групата има максимален учинок и се наоѓа на челната позиција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.