6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Светската атракција Ера Иштрефи ќе настапи на „Ентер-фест“ во Скопје

  Ера Иштрефи, новата светска атракција, неофицијално е една од учесничките на претстојниот „Ентер-фест“, кој почнува на крајот на мај во Скопје. 23-годишната Ера Иштрефи бргу го привлече вниманието на британската и американската музичка индустрија, со кои веќе соработува.

  Ештрефи, која ја нарекуваат Ријана од Косово, стекна светска слава со својата песна „Бон-бон“, која има над 500 милиони прегледи на „Јутјуб“, бројка што не ја достигнуваат и многу познати светски пејачи.

  Светските медиуми пишуваат дека Ера Иштрефи ќе ја достигне и Рита Ора, но и Ријана, а за тоа во прилог ѝ одат сите досегашни случувања, како и покажаниот интерес за нејзината појава и глас.

  Иштрефи е родена во Приштина, нејзината мајка е позната албанска пејачка, Сузана Тахирислај, и владееше со музичката сцена во 80-тите години.

  „Ентер-фест“, кој почнува во Скопје на крајот на мај и ќе трае шест дена, е со амбиција да стане сериозна конкуренција на фестивалите во поширокиот регион. Организаторите за четврток најавија прес-конференција на која ќе соопштат кој сè доаѓа во Скопје од музичките ѕвезди. Идејата е главниот град на Македонија да стане епицентар на музичките случувања во шесте дена додека се одржува фестивалот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.