6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Свети Серафим лечи рак, болни очи. Желбите се остваруваат

  Свети Серафим го почитуваат сите Словенски народи!

  Поминаа неколку години од канонизацијата на чудотворец Серафим за светец. Тој не престана да помага и да ги прави своите чуда. Најновите од нив се поврзани со третман на проблеми со видот и карцином.

  Свештеник од еден божји храм сподели дека буквално пред неколку дена дошла средновековна жена да се заблагодари на светителот и така ја раскажала својата приказна. Таа започнала постепено да го губи видот поради автоимуна болест.

  Лекарите не дале многу шанси да можат да го свртат процесот и да започне да гледа како порано. Жената дошла во црква и побарала да и се направи молитва за светиот Серафим, а потоа бил подложен на комплексна операција. Интересно дури и за специјалистите кои ја направиле операцијата е тоа што жената го вратила својот вид на 100 проценти.

  Сонот

  Пациент со диагонстициран рак благодарение на божјо чудо се спасил. Тој напишал писмо до свети Серафим со молба да биде спасен од оваа тешка болест. Многу наскоро, лекувањето покажало радикална промена на подобро.

  Луѓето од храмот раскажуваат уште еден илустративен случај за млад човек од соседна Бугарија. На човекот му беше дијагностициран карцином на кожа во Бугарија. Специјалисти препорачале итна операција. Тој направил и биопсијата, која покажа малигнитет.

  Компанијата во која работел човекот во Софија му помогна финансиски да добие консултации во Германија. На денот на неговото заминување, пациентот решил да помине низ Руската црква за здравје. Таму се поклони на гробот на Свети Серафим.

  Со сето свое срце го замолил да се моли за него пред Бога. Во Германија, сепак, била потврдена лошата дијагноза и итно била направена втора операција.

  Една ноќ пациентот имал чуден сон.Се видел како повторно се моли на мермерниот саркофаг и одеднаш слушнал чуден шум. Ја кренал главата, а над него стоел човек со бела брада, кој му го кажал следново: „Човеку, не плаши се, ништо лошо нема да ти се случи. Смири се и гледај го твоето семејство сега. Затоа што си здрав! “

  Во следните денови, здравјето на човекот започнало да се подобрува многу брзо, а сето тоа било документирано со лекарски испитувања.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.