6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Свекрва ми има само 43 години: Луѓе мои, такво нешто не сте виделе

  Имам млада свекрва, Марина. Тaa има само 43 години. Се омажила рано. Имала само 18 години кога го родила мојот сопруг Раде, а една година подоцна неговиот брат Адам.

  Таа и мојот свекор имале добар брак. Децата пораснале во среќно семејство. Марина го завршила курсот за сметководител веднаш по средното училиште и започнала да работи во мала компанија. Денес, таа е реномиран сметководител во добра компанија.

  Кога Раде имал десет години, неговиот татко имал ужасна сообраќајна несреќа. Марина останала сама со момчињата. Ги научила да бидат одговорни, независни, да завршат училиште и да бидат човечки.

  Кога биле средно училиште, Марина ги пратила во странство да учат. Добиле стипендии и таа не морала да се грижи за нив. Барем не финансиски.

  Така се запознавме со Раде и наскоро се венчавме. И двајцата сме студенти од завршна година. Марина реши да ни плати за свадбата и медениот месец. После тоа, разговаравме со неа само еднаш месечно, за размена на основни информации.

  Помладиот брат на Раде живее со својата мајка, но таа не го финансира. Таа честопати вели: „Нема да хранам стар коњ“.

  Неодамна добивме дете, ќерка. Свекрвата ни честиташе, донесе подарок во форма на пелени, средства за бебиња, каша, облека … Таа нè бакна сите и исчезна. Има свој сопствен живот.

  Таа оди на пешачење за време на викендите, вози велосипед, скии во зима, е на море во лето …

  Кога ја бараме да ја почува нејзината внука, таа вели: „И јас своите сама ги чував“. Кога ја замолуваме да ни позајми пари за кирија, таа вели: „Грижете се за себе, мене никој не ми помогна“.

  Моите родители се пензионирани, тие едвај врзуваат крај со крај. Не можам да ги прашам за пари, но ни да го чуваат детето затоа што се болни.

  Додека се измачуваме, Марина цвета. Таа неодамна ни рече: „Ако сакав бебе, ќе се омажев и ќе родев едно“.

  Се разбира, понекогаш таа ни дава подароци, но тоа не е доволно.

  Неодамна имав тежок грип и мојот сопруг со денови ме негуваше. Марина дојде и се грижеше за нејзината внука неколку дена. Веднаш штом виде дека сум подобро, таа се поздрави со нас и рече: „Сега продолжете сами!“

  Тоа е мојата свекрва.

  Извор :stil.kurir.rs

  Фото :shutterstok

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.