6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  СВЕДОШТВО НА СПОНЗОРУША: ЕВЕ ШТО ПРАВАМ ЗА ДА МЕ САКААТ МИЛИОНЕРИТЕ

  Дали би можеле да спиете со човек само затоа што тој има длабок џеб? Дали би се изложиле на строга диета или би вградиле силикони само за да му се допаднете? Дали заради пари би се откажале од најважното – вистинската љубов?

  Повеќето жени за ова не размислуваат, ниту пак нивните морални начела тоа им го дозволуваат. Сепак, постои група жени кои немаат никаков проблем да бидат во врска само заради финансиска сигурност и општествениот статус. Ги нарекуваат „спонзоруши“, кои „ловат“ мажи без никакво чувство на вина. Битно е само тој да е добро ситуиран.

  Жена, која тврди дека имала врски со неколку милионери, за еден австралиски весник прозборе за добрите и лошите страни на интимните врски втемелени на пари и ги предупреди сите потенцијални „спонзоруши“ да бидат подготвени на потчинување, секогаш да очекуваат конкуренција и да не се обидуваат да го сменат мажот.

  Трејси, како што во весникот е именувана нашата „спонзоруша“, врската со својот прв милионер ја имала на возраст од 19 години. Останатите подоцна ги барала преку интернет страница специјализирана за запознавање со богати клиенти.

  – Некои луѓе секаат темна коса, сини очи… Јас едноставно сакам дебела сметка во банка – вели таа.

  Оваа „плавуша“, која сега е во своите дваесетти години, признава дека се забавувала и со „обични“ момчиња. Само заради разноликоста. И по сите такви врски, морала сама себе си да се потсетува зошто повеќе ги сака милионерите.

  Но, забавувањето со милионери, според неа, воопшто не било лесно.

  – Богатите мажи му се изложени на вниманието на јавноста и затоа им е многу важно покрај себе да имаат репрезентативна личност. Освен тоа, покрај таквите мажи секогаш се „вртат“ и други жени. Единствениот начин тој да ве сака токму вас покрај себе е безрезервно да му се покорувате и да ги исполнувате сите негови желби – кажува, меѓу другото, Трејси.

  Таа вели и дека во секоја врска влегува со надеж дека ќе се вљуби. Од десеттина нејзини милионери, досега се вљубила во двајца, но врските, за жал, не траеле.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.