6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сара решила да пие по 3 литри вода дневно! После 4 недели и се случи најнеочекуваното

  Една жена објавува фотографии „пред и потоа“, покажувајќи со својот пример колку е корисна водата за пиење

  Сара Смит (42) веќе подолго време страда од главоболки и дигестивни проблеми. Неврологот и нутриционистот со кој се консултира и препорачуваат да пие најмалку три литри вода дневно.

  Таа 28 дена ги следела лекарските рецепти и ги пишувала своите впечатоци во дневник, каде што отсликувала како се менува нејзиниот изглед. Подоцна, тој реши да го сподели на Твитер.

  Недела 1: Има мали осип на телото – ова е резултат на чистење на телото од токсини. Главоболките исчезнаа, подвижноста на зглобовите се подобри.

  Недела 2: Тонот на кожата стана порамномерен, почнаа да исчезнуваат брчките и темните кругови под очите. Дишењето сега е полесно и полесно.

  Трета недела: темните кругови под очите и брчките на лицето стануваат целосно невидливи. Кожата е видно затегната. Епидермалните клетки ја подобрија нивната регенерација. Сувоста во очите исчезнува. Килограмите се топат, бидејќи поради големото количество вода што ја консумира, таа почнува да јаде помалку.

  Недела 4: До крајот на периодот од 28 дена, Сара ја опишува нејзината состојба на следниов начин:

  „Се чувствувам пожив, послаб и поздрав. Мојот сопруг и пријателите велат дека изгледам десет години помладо’.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.